http://parsianholding.com/templates/sj_stabwall/images/logo-loading.png

۱-تبدیل برش روغنی (lube cut) به روغن پایه (base oil) و همچنین تصفیه روغن سوخته و تبدیل به روغن پایه با استفاده از تکنولوژی های نوین از جمله پروژه های انجام شده توسط این شرکت میباشد.

در ادامه پس از انجام تحقیقان و بررسی های فراوان و همچنین امکان سنجی جهت تعیین محل مناسب، در اسفند ماه۱۳۹۳ موفق به اخذ مجوز ها و تحویل زمینی به مساحت۳۱۰/۰۰۰ متر مربع گردید که وسعت۱۵۰/۰۰۰ متر مربع آن در حال حاضر به عنوان فاز اول پروژه در حال آماده سازی زیر بنایی جهت اجرایی شدن این پروژه در مقیاس صنعتی می باشد.

۲-تبدیل تک مرحله ای متان به متانول در دما و فشار محیط برای اولین بار با شماره ثبت اختراع ۸۵۸۸۰توسط این شرکت انجام شده است و به عنوان یک دانش فنی جدید، میتواند متانول را با استفاده از تکنولوژی سبز و بدون ایجاد هیچگونه آلایندگی زیست محیطی تولید نماید.

تولید متانول توسط این شرکت با حجم۳۰۰0۰۰ تن در سال در واحد پتروشیمی اسفرجان در حال انجام و اجرایی شدن میباشد.

۳-از دیگر دستاورد های تیم پژوهشی مجموعه ی پارسیان،ابداع یک فرایند نوین و بهینه جهت سولفورزدایی تک مرحله ای از گاز شور و بیوگاز در دما و فشار محیط میباشد.نمونه ای از راکتور سولفور زدا، ساخته شده توسط متخصصان این گروه در سایت تولید برق از زباله های خانگی، وابسته یه شهرداری تهران در سال ۱۳۹۳نصب شده و در حال فعالیت میباشد.

۴-از دیگر فعالیت های پژوهشی- ثمر رسیده در مجموعه شرکت های پارسیان، ابداع یک نمونه ورق لایه نشانی شده نانو کامپوزیتی،مقاوم در برابر ضربه ، فشار و خوردگی در محیط های اسیدی و بازی بالا میباشد؛ که نمونه ای از این مخازن به سفارش شرکت آب و فاضلاب استان فارس در شهرک صدرا ، شهر شیراز جهت ذخیره ی آب آشامیدنی نصب گردیده است.

۵-پروژه ی تحقیقانی این گروه بر اساس فراوری تخصصی مواد اولیه ی غذایی از جمله شیرین کننده ها برای تولید انواع محصولات غذایی می باشد.بر این اساس شیرین کننده های گیاهی استحصال شده فاقد کالری  و کربوهیدرات به نحوی بهینه و فراوری شده و قابل استفاده در کلیه ی محصولات غذایی سالم برای تمامی افراد به خصوص افراد دیابتی، افراد دارای امراض قلبی و کودکان فراهم می کند.

۶-ساخت دستگاه های تخصصی آزمایشگاهی

7-تولید پلیمرهای پایه آبی پلی اکریلیک اسید جزئی شبکه ای شده که فاقد هرگونه آلودگی زیست محیطی است از دیگر فعالیت های پژوهشی به ثمر رسیده این مجموعه می باشد و با شماره  اختراع 88196 در ایران به ثبت رسیده است. هم چنین خط تولید این ماده در شهرک صنعتی رازی اصفهان در حال راه اندازی می باشد.

8-سولفورزدایی از میعانات گازی، مشتقات نفتی و گازوئیل در دما و فشار محیط از دستاوردهای نوین این مجموعه در سال 1395  بوده است.

 

 

Top